Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac Getprofit?

Ciągle zmieniające się warunki na rynku pracy oraz regulacje prawne powodują, że utrzymanie wewnętrznego działu kadr i płac staje się zadaniem wysoce kosztownym. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się outsourcować poza obsługą księgową, również kadry i płace.

Getprofit współpracując z ekspertami z zakresu prawa pracy, kadr i płac ale również BHP, posiadającymi wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców z wielu różnych branż, zapewnia kompleksową oraz pewną obsługę kadrowo płacową, lub wobec indywidualnych preferencji klienta tylko obsługę płacową.

W podstawowej obsłudze kadrowo płacowej wymienić należy:

 • doradztwo kadrowo płacowe,
 • sporządzanie list płac, w tym list zasiłkowych,
 • sporządzanie dokumentacji ZUS,
 • przygotowywanie umów o zatrudnienie pracownika: umowy o pracę, umowy cywilnoprawne (w tym cudzoziemcy), kontrakty menadżerskie,
 • prowadzenie dokumentacji pracowniczej,
 • prowadzenie kartoteki wynagrodzeń oraz absencji pracowników, w tym plany urlopowe,
 • dbanie o terminowość badań, w tym BHP,
 • wystawianie zaświadczeń,
 • sporządzanie dokumentacji emerytalnej oraz rentowej,
 • prowadzenie dokumentacji Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
 • obsługa kontroli: ZUS, US, PFRON, PIP.

Sprawnie działający system kadrowy zapewnia stabilność działania wszystkich firm niezależnie od branży. To właśnie dzięki fachowej obsłudze kadrowej pracownicy czują się pewnie w miejscu pracy, ponieważ mają świadomość swoich praw, świadczeń i odprowadzanych składek. W efekcie czują się silniej związani z przedsiębiorstwem, a tym samym są bardziej zmotywowani do pracy, a jak wiadomo, to przecież ludzie są siłą każdego biznesu.

System kadrowo-płacowy jest niezbędnym elementem każdego podmiotu gospodarczego. Nie oznacza to jednak, że jego obsługa należy do prostych. Wymaga on bowiem bieżącego zapoznawania się z wszelkimi zmianami prawnymi oraz, co najważniejsze, prowadzenia wielu zróżnicowanych działań w tym samym czasie. Dlatego też wiele firm decyduje się skorzystać z usług profesjonalistów z zakresu rachunkowości i jednocześnie kadr i płac.

Ponieważ wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo pracowników podczas wypełniania swoich obowiązków, Nasi eksperci zajmują się również organizacją szkoleń BHP dostosowanych do potrzeb i wymagań formalnych.

Poza podstawową obsługą kadr i płac oraz poza szkoleniami BHP, eksperci Getprofit opracują również wewnętrzne regulaminy oraz instrukcje np. regulamin pracy i płacy.

Poznaj nasze mobilne usługi księgowe!

Ponieważ cenimy czas naszych Klientów, oferujemy usługi mobilne – to my dojeżdżamy do firmy, dla której pracujemy. Odbieramy również dokumenty ze wskazanego adresu.

Masz pytania związane z usługami kadrowymi? Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji:

“Przemiła i fachowa obsługa. Profesjonalne podejście do klienta.”

Tomasz CzekajWhite Hat (Usługi informatyczne)

Poznaj nasze usługi kadrowo-płacowe:

Prawo Pracy

Ciągle zmieniające się środowisko rynku pracy oraz regulacji prawnych wymaga stałego monitorowania oraz szybkiego reagowania. Getprofit współpracując z ekspertami z dziedziny kadr i płac oraz prawa pracy pomaga w rozwiązywaniu nawet najbardziej złożonych problemów.

Obsługa kadr i płac

Prowadzenie dokładnej dokumentacji pracowniczej pozwala na sprawne zarządzanie personelem, które przekłada się na efektywność jego pracy. Obsługa kadr i płac to podstawowe czynności mające na celu zapewnić:

 • Bezpieczeństwo – zgodne z prawem sporządzanie oraz prowadzenie wszelkiej dokumentacji pracowniczej, jak również obsługa kontroli ZUS, US i PIP,
 • Terminowość – dbanie o terminowość badań, szkoleń BHP oraz pozostałych rozliczeń pracowniczych,
 • Rozliczanie – terminowe dostarczanie list płac,w tym informacji o zaliczkach PIT-4.

ZUS, ZFŚS, PFRON

Rozliczenia ZUS, ZFŚS oraz PFRON to niewątpliwie bardzo istotne dokumentowanie przebiegu zdarzeń zachodzących w obrębie zatrudnianych pracowników. Terminowe naliczanie oraz rozliczanie składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, poprawne zgłoszenia, prowadzenie dokumentacji Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, dbanie o spełnienie określonych wytycznych PFRON wymaga doświadczenia oraz ciągłego monitorowania, dlatego zajmują się nimi tylko najbardziej doświadczeni eksperci z naszego zespołu.

Regulaminy Pracy i Wynagrodzeń

Biorąc pod uwagę możliwości finansowe przedsiębiorstwa z oczekiwaniami finansowymi jego pracowników, eksperci z Getprofit pomagają przedsiębiorcom w tworzeniu regulaminów pracy oraz wynagrodzeń.

Ewidencja Zatrudnienia

Oprócz pracowników zatrudnionych na umowę o pracę do ewidencji zatrudnienia należy także wpisać wiele innych podmiotów. To żmudne zadanie wymaga doskonałej znajomości prawa pracy,  a zapewniają ją eksperci z Getprofit.

Zaświadczenia

Każdy typ zaświadczeń pracowniczych musi spełniać określone wymogi formalne. Doskonale wiedzą o tym nasi profesjonaliści, którzy mają doświadczenie w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentacji.

BHP

Jesteśmy jedną z nielicznych firm w regionie, która oprócz podstawowych usług kadrowo-płacowych oferuje opiekę nad przeprowadzaniem obowiązkowych kursów BHP. Zapewniamy także dodatkowe, dostosowane do charakteru przedsiębiorstwa szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Księgowy fakt!

Prawie 1000 polskich firm zbankrutowało w 2018 roku z powodu zatorów płatniczych.

Jeśli i Twoja firma cierpi z powodu nieterminowych płatności – skontaktuj się z nami. Wspólnie opracujemy i wdrożymy rozwiązania księgowo-prawne, które pozwolą Ci wyjść na prostą.

Kontakt

Nasi eksperci czekają na Twoje pytania:

790 666 857 / 790 666 947 / 32 307 00 16